Kongremiz Doçentlik ve Akademik Yükseltme Kriterlerini Karşılamaktadır.
DAVET MEKTUBU

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, 9-12 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Uluslararası 9. Ulusal Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi’ne davet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Pandeminin başından beri özveri ile bilimin ışığında çok çalıştık, birçok yeni karmaşık sorunlara çözümler ürettik ve çok yorulduk. Normalleşme süreci ile birlikte yeni dönemde yüz yüze bir ortamda yeniden bir arada olma hazırlıklarına başladık. Ayrı kaldığımız süreçte bilimsel, kanıt temelli çözüm önerileri ile hep birlikte giderebileceğimiz yoğun bakım hemşireliğine ve bakıma ilişkin sorunlarla karşılaştık. Uzun bir aradan sonra yerli ve yabancı değerli konuşmacılarla birlikte bu sorunlara çözüm olabilecek kritik bakım yollarına ve mesleki gelişmelere köprüler kurarak ulaşabilmeyi hedeflemekteyiz.

Kongremizin Ana Teması Kanıta Dayalı “En İyi” Uygulamalar – Köprüleri Birlikte Kuruyoruz olarak belirlenmiştir. Son yıllarda hemşirelikte kanıt temelli araştırmaların uygulamaya aktarılması konusunda yoğun çalışmalar sürmektedir. Bu anlamda bilimsel kanıtlara hakim ve bu kanıtları uygulayabilecek yetkinlikte olan yoğun bakım hemşirelerine olan gereksinim giderek artmaktadır. Yoğun bakım hemşireliği alanında var olan kanıt düzeyi en yüksek uygulamaları “Kanıt Temelli “En İyi” Uygulamalar” başlığı altında gelenekselleşmiş alışkanlıkların yerine geçirebilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu doğrultuda yoğun bakım hemşireliğine gönül veren meslektaşlarımızın değerli katkıları olacağına inanıyoruz.

Kanıt temelli en iyi uygulamalara ilişkin bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten onur duyacağız. Şimdiden katılımı yüksek ve başarılı bir etkinlik olmasını diliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Kongre Başkanı
Ebru KIRANER

 DUYURULAR
 • Kongre Başlangıç Tarihi
  09 Kasım 2022
 • Kongre Bitiş Tarihi
  12 Kasım 2022
 • Bildiri Gönderimi Son Tarihi
  30 Ekim 2022
 • Bildiri Değerlendirme Tarihi
  7 Ekim 2022
 • İndirimli Kayıt Son Tarihi
  31 Ağustos 2022